Рекомендації по експлуатації компактних УФ ламп
Це важливо!
Якщо хочете, щоб лампа відпрацювала заявлений термін, тоді уважно прочитайте ці рекомендації. Вони допоможуть уберегти УФ лампу від поломки, відповідно — зайвих витрат.
Три головних правила:
- Обов’язково використовуйте стабілізатор напруги! Він захищає техніку від перепадів напруги. Будь-який стрибок напруги легко може зробити із робочої лампи неробочу. Стабілізатор допоможе уникнути цієї неприємності. Також в деяких випадках допоможе: реле напруги (відсікач) або мережевий фільтр із захистом від перенапруги.
- Використовуйте якісний відкритий патрон без плафона (бажано оригінальних виробників тераріумістики) або світильник з хорошою вентиляцією! Зазвичай в таких світильниках є отвори ззаду та з боків плафона. Це вбереже компактну ультрафіолетову лампу від перегріву.
- Не трусіть лампу! Від сильной тряски чи падіння вона перестане працювати.
Для бородатих агам та інших пустельних рептилій, включаючи черепах, що активно ростуть, рекомендується частіше проводити заміну УФ ламп (наприклад, раз на 10 місяців використовуючи лампу JBL). Справа в тому, що за рахунок своєї конструкції УФ лампи для рептилій перестають випромінювати ультрафіолет не в один момент, а поступово, з використанням. У кожного виробника термін заміни різний, а бюджетні лампи необхідно міняти значно частіше.
Не тримайте лампу в тераріумі до переможного кінця. Дотримуйтесь цих рекомендацій і через рік ми чекаємо вас за новою УФ лампою для вашого улюбленця!
Для отримання повного УФ-спектру (UVB 10%) виробник JBL рекомендує розміщувати УФ лампу на висоті до 10 см до тварини (на упаковці від лампи є таблиця УФ-випромінювання в залежності від відстані УФ лампи до тварини). Відповідно, чим вище лампа – тим менше ультрафіолету доходить до рептилії. Детальніше →
УФ лампу необхідно вмикати разом з гріючою лампою вранці і вимикати ввечері (10-12 годин на добу). Протягом дня лампи не можна відключати чи виставляти під них тварину примусово. При правильних температурах у теплій зоні (під лампами) та в холодній (неосвітленій) стороні тераріуму тварина (наприклад, черепаха) сама виходитиме під лампи або йтиме в тінь, в залежності від своїх потреб.
Обов’язково дотримуйтесь правильних температур, щоб ультрафіолет засвоювався в організмі та рептилія проводила достатньо часу під лампами. Правильні температури на прикладі червоновухої черепахи: суша (під лампами) – 32-33 °C, вода – 24-25 °C. Правильні температури на прикладі середньоазіатської черепахи: тепла сторона тераріуму (під лампами) – 31-33 °C, неосвітлена сторона тераріуму (тінь) – 24-25 °C.