П’ять поширених помилок годування черепах
В даній статті ми розглянемо питання про харчування черепах. А точніше, про основні помилки у годуванні сухопутних і водоплаваючих черепах. Переходимо до п’яти найпоширеніших помилок у харчуванні черепах.
1. “Улюблена їжа”
Це той випадок, коли черепаху годують лише тим, що вона їсть, навіть якщо це неправильна їжа для неї. Часто черепахам дають неправильну їжу (наприклад, виноград для сухопутних черепах або м’ясо для хижаків) та аргументують це тим, що іншої їжі черепаха не їсть. Проте цю проблему можна вирішити шляхом звичайного голодування. Два тижні без їжі (що не є проблемою для здорової черепахи, оскільки вона може прожити без їжі до півроку), і вона почне їсти те, що ви запропонуєте, включаючи правильну їжу. Для сухопутних черепах – це трави. Для хижих черепах – риба (з кишечниками), равлики та трави та інші продукти.
Все про правильний раціон черепах написано в статтях за посиланнями:
2. Однотипна їжа (наприклад, давати хижій черепасі тільки філе риби, а сухопутній — тільки листя салату)
Харчування черепахи повинно бути якомога різноманітним. Наприклад, філе риби – це непотрібний білок, який не приносить користі. Рибу слід давати з усіма внутрощами та кістками. Крім того, у раціоні хижої черепахи повинні бути равлики, трави, субпродукти (печінка та серце яловичини або курки, як джерело вітаміну А), але не м’ясо. Усю їжу потрібно подавати у сирому вигляді.
3. Неправильна їжа
Сюди можна віднести будь-яку їжу, що не підходить для черепах. Часті помилки: подавати сухопутній черепахі фрукти, овочі або ягоди замість трав або сукулентів. Давати хижій черепасі м’ясо, філе риби без внутрощів, креветки. Зовсім безглуздо, якщо годувати черепах людською їжею (наприклад, кисломолочним сиром, хлібом, молоком і т. д.). Така їжа шкідлива для черепах, ЖКТ яких не призначений для такої їжі.
Сухопутних (травоїдних) черепах НЕ МОЖНА годувати:
Прісноводних (хижих) черепах НЕ МОЖНА годувати:
4. Часте годування (перегодування)
Вважається, що черепаху перегодовують, якщо годують її частіше, ніж раз у два дні. У всіх черепах дуже низький метаболізм, тому це означає, що їжа переварюється у них дуже довго. Правильний режим годування дорослої черепахи – один раз на 2-3 дні. Крім того, їжу слід подавати в першій половині дня, щоб черепаха достатньо нагрілася протягом дня і їжа правильно перетравлювалася.
Детальніше про частоту годування та наслідки недотримання правильної частоти годування дивіться у статті:
5. Відсутність кальцію та вітамінів в раціоні
В неволі практично нереально забезпечити черепаху тією кількістю вітамінів і мінералів, яку вони отримують у природі. Особливо травоїдним черепахам. Тому разом з їжею в раціон потрібно додавати спеціальні добавки кальцію та вітамінів на постійній основі. Їх завдання – насичувати їжу необхідними елементами, імітуючи правильне харчування. Крім основних проблем зі здоров’ям, пов’язаних з відсутністю вітамінів і мінералів (гіповітамінози, рахіт та ін.), це також призводить до того, що черепаха починає їсти грунт, камені, або навіть килимок берега. При правильному харчуванні і стабільному джерелі кальцію та вітамінів через декілька місяців ця поведінка зникне.
Список усіх недугів, пов’язаних з неправильним раціоном читайте у статті:
Як черепаха може отримати необхідні вітаміни і кальцій в неволі?
Основою раціону (наприклад, в середньоазіатської черепахи ) повинні бути бур’яни. Тому кальцієва і вітамінна підкормка є обов’язковими для сухопутних черепах і всіх травоїдних рептилій.
Штучні підкормки (Рекомендовані виробники підкормок для рептилій. Застосування)
За великим рахунком, ми маємо слабке уявлення про харчування рептилій. Відтворити природний раціон, в якому присутні всі компоненти в необхідній кількості, що тварина їсть в природі (саме в тому середовищі де вона мешкала і адаптувалася) практично неможливо.
Черепаха, що живе в неволі зі штучним освітленням і не має можливості вибирати харчування, яке їй необхідно, має отримувати набагато більше кальцію, ніж в природі. Крім того, вона повинна отримувати інші важливі елементи в правильному співвідношенні та достатній кількості.
З цієї причини на допомогу приходять супліменти (вітамінні та кальцієві підкормки). Завдання підкормок насичувати їжу всіма необхідними вітамінами, імітуючи правильне харчування.