Хвороби очей червоновухих черепах. Як уникнути та що робити, якщо в черепахи проблеми з очима?
Досить часто можна зустріти червоновуху черепаху (якщо мова йде про черепаху в неправильних умовах утримання) з опухшими очима. Чому це може траплятись?
У червоновухих черепах можуть виникати різні хвороби очей. Список симптомів:
- Вірусні інфекції. Черепахи можуть страждати від різних вірусних інфекцій, таких як герпесвірус. Це може призводити до запалення очей, виразки, зміни кольору очей, розпухлості і втрати зору.
- Кон’юнктивіт. Це запалення кон’юнктиви, яке проявляється почервонінням, виділенням з очей, пухлинками або змінами в структурі очей.
- Панування шкідників. Деякі шкідники, такі як плоскі черви або кліщі, можуть завдавати шкоди очам черепах, спричиняючи запалення, свербіж, подразнення та інші проблеми.
- Поранення. Черепахи можуть отримувати поранення очей внаслідок травм, укусів інших тварин або неправильного утримання. Це може призвести до виразок, розривів, інфекцій та інших ускладнень.
- Гіповітаміноз А. Червоновуха черепаха (як і інші всеядні та комахоїдні рептилії) знаходиться в групі ризику. Виникає через неправильне (бідне) харчування та нестачу вітаміну А. По гіповітамінозу А пройдемся більш детально, адже він призводить не тільки до проблем з очима.
Які клінічні ознаки (часті симптоми нестачі вітаміну А) у всіх рептилій, в т.ч. червоновухих черепах:
- Набряк повік
- Кератит
- Ерозії та виразки рогівки
- Рубцювання рогівки та сліпота
- Геміпеніальні пробки
- Порушення линяння (Дісекдіс)
- Отити (абсцеси в порожнині вуха)
- Пневмонії (сприятливий фактор)
- Подагра (у середньоазіатських черепах)
- «Синдром короткого язика» (хамелеони, амфібії)
Класична (сама типова) клінічна картина: маленька червоновуха черепашка з набрякшими очима. Набряклі, почервонілі очі. Скупчення гною і абсцес на повіках.
Крім того, як ви бачите, гіповітаміноз А може привести до багатьох інших хвороб, не тільки очей.
Як уникнути гіповітамінозу А у черепах (рептилій)?
Чому увага так сильно акцентується на гіповітамінозі А?
Досить часто вся сукупність факторів, що впливають на хвороби очей зводяться до одного, в даному випадку до неправильного харчування. Насправді, в кінцевому результаті, неважливо інфекція чи гіповітаміноз А: це все від неправильного харчування та поганих умов. Неправильне харчування – це відсутність необхідних вітамінів, а значить ослаблений організм в якому може бути цілий букет хвороб і гіповітаміноз А дуже часто один з провісників.
Щоб уникнути гіповітамінозів, тварина повинна отримувати всі необхідні вітаміни та мінерали з харчування та спеціальних підкормок для рептилій в раціоні. А вітамін D (один з найважливіших вітамінів, який приймає участь в синтезі кальція) засвоюється в повній мірі з ультрафіолету типу Б, через спеціальну УФ лампу для рептилій в неволі.
Тема правильного харчування та підкормок досить велика, тому читайте більш детально про це за цими посиланнями:
Все про харчування черепах:
Все про підкормки для рептилій:
Підкормки для рептилій марки JBL
Як уникнути усіх інших причин проблем з очима? Що робити, щоб у черепахи не виникло проблем з очима?
З гіповітамінозом А розібрались. Але як уникнути багатьох інших причин недугів з очима. Все досить просто. Для того, щоб ваша черепаха завжди була здорова і в неї не змогли виникнути проблеми з очима чи будь-які інші проблеми (яких у черепах може бути досить багато) потрібно зробити відповідні умови утримання.
Тільки зімітувавши необхідне середовище з правильними температурами та лампами, правильно харчувавши тощо, можна бути впевненим, що здоров’ю черепахи нічого не буде загрожувати.
Все про правильні умови утримання черепах читайте в наступних статтях:
Що робити, якщо черепаха вже має проблеми з очима?
Якщо у черепахи вже спостерігаються будь-які ознаки проблем з очима, такі як червоніння, виділення, набряки або зміни в зовнішньому вигляді очей, важливо звернутися до ветеринарного лікаря, який спеціалізується на рептиліях. Такі лікарі називаються герпетологами.
(!) Важливо: Тільки лікар-герпетолог (не звичайний ветеринар) зможе провести необхідний огляд, діагностику та призначити відповідне лікування для поліпшення стану очей черепахи. Детальніше: