Волога камера для сухопутної черепахи
Черепаха —недостатньо вивчена, хоча і досить популярна домашня тварина. Тенденції з її догляду та утримання змінюються з року в рік, а іноді бувають навіть спірними.
До речі, про це є навіть окрема стаття:
В будь-якому випадку, доля черепахи лежить на плечах власника і його завдання — вивчити необхідну інформацію та проаналізувати поведінку, зовнішній вигляд та стан своєї черепахи відповідно до умов, які він надав. Дізнатись що може бути краще для конкретного виду: який вид ґрунту використовувати, яких рослин дати більше, яких менше, cкласти правильний раціон, підібрати оптимальний кальцій та вітаміни.
Завдання власника черепахи — надати всі необхідні речі, що будуть найкраще імітувати природне середовище тварини. Про одну з таких, а саме вологу камеру, ми і поговоримо в цій статті.
Навіщо черепасі волога камера?
У цій статті буде описано як зробити вологу камеру для сухопутної черепахи. Це не останній елемент у тераріумі, особливо тих черепах, які більше всього схильні до неправильного зростання панцира. Наприклад, середземноморські, зірчасті, пантерові, шпороносні черепахи. У своєму середовищі черепахи люблять зариватися у вологий рихлий ґрунт, що сприяє правильному зростанню панцира. При копанні щільний вологий грунт обволікає панцир, плавно розподіляючи навантаження. Той самий принцип обов’язково потрібно повторити в тераріумних умовах , якщо грунт не на основі землі або піску.
У Роксі в тераріумі за основу взято тріску. Це тимчасове рішення, яке, чесно кажучи, затяглося через непросту реалізацію ґрунтів на піщаній/земельній основі. У тераріумі з ґрунтом, що не тримає вологу, повинна бути волога камера — пластикова коробка (лоток) з кришкою та отвором тільки для входу/виходу черепахи. Усередині повинен бути шар вологого ґрунту, в який черепаха може повністю закопатися з панциром, тим самим використовуватиме призначення вологої камери.
Зазвичай для вологої камери використовується болотний (торф’яний) мох сфагнум, як субстрат, що відмінно утримує вологу. Він має багато корисних властивостей, які перешкоджають зростанню плісняви чи грибків. Ще сфагнум не нашкодить черепасі, якщо потрапить в їжу. Крім того, він не дуже дорогий.
Головні особливості сфагнуму — його повітропроникність, що дозволяє довго підтримувати вологу в камері, в той же час це робить його неймовірно легким. Навіть бавовна не похизується обсягом вологи, яку може увібрати в себе сфагнум. Зволоження відбувається поступово. В результаті землесуміш, що містить його, буде завжди вологою та не перезволоженою. Дезінфікуючі та антибактеріальні властивості сфагнуму настільки високі, що він знайшов застосування навіть у медицині!
Вологу камеру потрібно перевіряти на рівень вологості і при необхідності змінювати сфагнум на свіжий.
Як я зробив вологу камеру для Роксі
У результаті ми встановили вологу камеру в тераріумі і отримали чимало плюсів. Надали черепасі більше вибору, якого і так мало в тераріумних умовах. Роксі вибере сама: грітися на камінні під лампами, дертися на другий поверх до свого будиночка в тінь або закопатися в вологий ґрунт у камері. Тим самим запобігши в подальшій перспективі неправильне зростання свого головного дому – панцира.